Tahinli Cevizli Kuru Baklava Tarifi – Kurabiye Gibi BaklavaTahinli cevizli kuru baklava tarifi

Misafirlerinizin hayran kalacağı kurabiye gibi tahinli cevizli baklavayı hiç denediniz mi? Size garanti veriyorum tahinli cevizli baklavayı bir kez deneyin bir daha asla vazgeçemeyecek siniz. Yapılışı çok kolay yemeye başlayınca kesinlikle kendinizi durduramayacaksınız. Sizlerle paylaştığım videoda sadece tahin kullanılmış ama ben tahinin içine pekmezde karıştırıyorum. Bence sizde pekmezli olarak mutlaka deneyin.Sponsorlu Bağlantılar


Tahinli cevizli kuru baklavamıza 1 adet yufkayı serip tereyağıyla yağlayarak başlıyoruz. Daha sonra ikinci kat yufkayı üzerine serip yağlıyoruz ve üçüncü katı seriyoruz.

Üçüncü kat yufkayı serip yağlamadan sadece tahin sürüp üzerine toz şeker ve ceviz içini serpiyoruz. Bolca ceviz içini serptikten sonra yufkaları mızı rulo yapıyoruz.

Daha sonra bir lokmalık olacak şekilde yufkaları mızı düzgünce kesiyoruz. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye sıralıyoruz. ve 185 derece fırında 15 dakika pembeleşinceye kadar kızartıyoruz. Soğuduktan sonra çıtır çıtır tahinli cevizli kuru baklavamız hazır. Afiyet olsun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.