Tabanı Bütün Kolay Bebek Patik ModeliTabanı bütün olarak örülen ve taban kısmında dikiş bulunmayan bir bebek patik modeli hazırladım. Çok çabuk örülen bir patik modeli olduğunu söyleyebilirim.

Yaklaşık bir yaş bebekler için uygun büyüklükte bir patik modeli oldu. Patik modeli taban kısmından değil lastik bölümünden başlanarak örülüyor. Taban kısmı dikişsiz olduğu için bebeğinizin ayağı acımayacaktır. Lastik kısmında değişik bir örgü modeli kullandım.

Patik modelinin yapımı için 3,5 numara şiş ve 100 gramı 240 metre olan bir ip kullandım. 35 ilmekle patik modeline başladım. Kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeği birlikte ters örerek toplayın. Sonraki ilmeği önce arka taraftan düz örüp sonra aynı ilmeği bir kezde ön taraftan düz örerek iki ilmek elde edin.

Bu şekilde örgünün her iki tarafını aynı olarak 5 santim oluncaya kadar örün. Sonra örgüyü düz örmeye başlayın. Başlangıçtaki 12 ilmeği düz örün. Sonraki 11 ilmeği ayırıp düz olarak örün. Örgünün başındaki ve sonundaki ilmekleri örmeden sadece tam ortada kalan 1 ilmeği 8 sıra haroşa olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bu kısmı tamamlayınca 8 sıra haroşa ördüğümüz bu kısmın iki kenarından 8+8 ilmek çıkartın. Toplamda 46 ilmek elde edin. Bundan sonra 4 sıra haroşa olarak tüm ilmekleri düz örün. Sonra patik modelinin taban kısmını oluşturacağız. İlk 20 ilmeği düz örün. Sonraki 10 ilmeği düz örün. On birinci ilmeği yanındaki ilmekle birlikte düz örerek toplayın.

Daha sonra kalan ilmekleri örmeden geri dönün. 10 ilmek düz örüp on birinci ilmeği arkasında kalan ilmekle beraber ters örerek toplayın. Bu şekilde 11 ilmeği örgünün iki kenarında ilmek keserek örmeye devam edin. İki kenarda 5 ilmek kalınca bu defa taban kısmından ilmek kesin.

9 ilmek düz örüp iki ilmeğin yerini değiştirin ve 3 ilmek düz örerek birlikte toplayın. Örgüyü çevirin ve 8 ilmek düz örüp iki ilmeğin yerini değiştirip 3 ilmeği ters örerek toplayın. Bu şekilde ilmekleri bitirene kadar kesmeye devam edin. Topuk kısmını dikerek patik modelini bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.