Tabandan Başlanıp Örülen Tomurcuklu Patik ModelimBugün sizlere tabandan başlanıp örülen tomurcuklu patik modeli hazırladım. Örgü esneyen bir yapıya sahip olduğu için her ayağa uyabilecektir. Evde kalan ipleri değerlendirmek için iyi bir yol olabilir. 

Önce 86 ilmekle taban kısmından başlayıp ördüm. Başlangıçta 2 ilmeği düz örüp bir dola 40 ilmek düz ör bir dola 2 ilmek düz ör bir dola tekrar 40 ilmek düz ör bir dola iki ilmek düz ör şeklinde artırmalara başlıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüzde bütün ilmekleri düz örüyoruz. Artırdığımız ilmekleri arkadan girerek düz örüyoruz. Böylece delik oluşmadan artırmış oluyoruz. Bu şekilde 6 sıra artırma yapıyoruz. Sonra arkadan bütün ilmekleri ters örüyoruz.

Ön yüzde renkli ipe geçiyoruz. Kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeği üç defa öreceğiz. Bir ilmeği atlayıp bir ilmeği üç defa öreceğiz. Arka yüzden bu ilmekleri düz örer gibi kesip aynı ilmeği tekrar örmeden atlıyoruz. 

Her tomurcuklu modelin arasına bir sıra düz bir sıra ters boşluk bırakıyoruz. 4 defa tomurcuklu modeli yaptıktan sonra beşinci modeli yaparken burun kısmından kesme işlemine başlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir