Sürekli Kullanmak İsteyeceğiniz Değişik Örgü ModeliYıldız görünümlü örgü modelini arada boşluklar kullanarak ördüm. Bayan yelek modellerinde ve etol şal yapımında kullanabileceğiniz güzel bir örgü modeli hazırladım. Bebek örgüleri içinde kullanabilirsiniz.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgüye başlayınca lastik hazırlayın. Sonra örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Bu şekilde 5 sırayı tamamlayın. Sonra örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın.

Sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Sonra bir kez ipi şişe dolayın. Sonra aynı iki ilmeği yanındaki ilmekler birlikte 3 ilmeği düz olarak örün. Sonra tekrar aynı şekilde iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Bir kez ipi şişe dolayarak artırma yapın. Sonraki ilmekle birlikte 3 ilmek olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. Tekrar örgünün ön tarafına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeği düz olarak örün. Sonraki iki ilmeği tekrar birlikte düz örün. Bir kez ipi şişe dolayıp bu defa 3 ilmek olarak düz örün. Önceki sırada aynı işlemi yapacağız ama bu defa modeli kaydıracağız.

Örgünün tekrar arka sırasına geçip bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki 2 ilmeği birlikte düz örün. Bir kez ipi şişe dolayıp 3 ilmek olarak ilmekleri birlikte toplayın. Model kısmını 3 defa tekrarlıyoruz. Bundan sonra ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.