Süpürgeler Tığ Oya ModeliYepyeni ve çok şık bir tığ oya modelinin yapımı ile sizlerle birlikteyiz. Benim çok sevdiğim renkler arasında yer alan taş rengi bir yazma kenarı ile karşınızdayım.

Sayfamı takip edenler bilir ben tek renk yazma kenarına yapılan tığ oya modellerini daha çok seviyorum. Bugün kendi zevkime göre çok güzel görünen bu tığ oya modelinin yapımına yer verdim. 3 adet ipe ihtiyacınız olacak. İlk olarak yazma ile aynı renk ip ile kenar oyasını yapın.

Sonra ilk sıraya geçiyoruz. İlk olarak 5 zincir çekip ipi iki defa dolayın. Üçüncü tığ battısına girip ikişerli olarak ilmekleri örerek tamamlayın. 3 defa zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna batın. Buraya 7 adet tırabzan yapın. Aynı tığ battısına batarak kapatın. Bu şekilde çimen kısmını yapın.

Sonra üzerinin renkli kısmına geçiyoruz. Zincir çektiğimiz kısma batın. Bir zincir çekip ilmeği uzatın. Sonra tekrar aynı yere batıp bir zincir çekin ve ilmeği uzatın. Bu şekilde 10 adet ilmek hazırlayın. Sonra bu son kalan 10 ilmeği bir defada kapatın. 7 zincir çekip örgüyü çevirin ve tırabzanların tepesine batın.Sponsorlu Bağlantılar


Burada 2 zincir çekip bir şişe geçirin. 2 zincir çekip şişe geçirin. Şiş yerine kalem kullanabilirsiniz. Bu şekilde 12 ilmek toplayın. Sonra aynı yere batıp bir zincir çekin ve ilmekleri şişten çıkartın. İlmeklerin boyutunda örümcek yapın. Bir zincir çekip örgüyü çevirin.

Sırasıyla bir zincir çekip sırasıyla oluşturulan ilmeklere girerek ilmekleri kapatın. Bu şekilde 12 ilmeği aralarda birer zincir çekerek kapatın. Sonra örgüyü çevirin. Aradaki çekilen zincirlere girerek 5 zincir çekin ve aynı yere sabitleyin. Sırasıyla zincir alanlara bu işlemi tekrarlayın. Oya sandığım kanalının anlatımı ile bu şık tığ oya modelini sizlerde kolayca yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir