Süpürge Modeli İle Yapılan Yelek ve Hırka ModeliSüpürge modeli herkesin bildiği bir modeldir. Süpürge modeli ile yapılmış yelek ve hırka modelinin yapımını göreceğiz. Hırka modeli robalı olarak örülürken yelek modeli ise parçalı olarak örülmüştür.

Yelek ve hırka modeli daha çok kız çocuklara uygun olacaktır. Erkek çocuklar için yapacaksanız rengini ona göre kullanmalısınız.

Hırka modeli için 2 adet bebe yünü ve 5 adet düğme gereklidir. Hırkanın yapımına 85 ilmek atarak yakadan başlayın.

Önce 5 sıra haroşa örün. Sonra hırkanın parçalarını ayırın. Önleri 16 ilmek koyun. Araya 2 ilmek artırma yeri bırakın.

9 ilmek kol için örüp iki ilmek artırma yeri için ilmek ayırın. 22 ilmek arka için ayırın. 2 ilmek artırma yerini ayırıp aynı şekilde diğer kol ve ön parçalarını ayırıp örün.

Hırka yapımı için ön lastiklerin yanına birer tane süpürge modeli koyun. Hırkanın diğer kısımları düz olarak örülecek.Sponsorlu Bağlantılar


Yelek yapımı için 2 adet bebe yünü ve 2 adet düğme kullanılmıştır. 3,75 numaralı şişe 38 ilmek atarak örgüye başlayın. Önce haroşa örün. Sonra hemen modeli koyuyoruz.

Süpürge modeli için 16 ilmeğe ihtiyacınız var. Aralarda birer tane ilmek koyun. Model kendinden eksilerek devam ettiği için başlangıcı yuvarlak şekilde oluyor. Ön parçalarda iki tane süpürge modeli olacak.

Ön patı için lastik koymayı unutmayın. Arka parçayı 69 ilmekle başlayın. Arka parçada 4 tane süpürge modeli olacak.

Çakır örgünün hazırladığı bu hırka ve yelek yapımını izleyerek sizlerde yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.