Su Taşı Tığ İşi Çeyizlik Yelek TarifiÇeyiz için tığ işi yelek modeli arayanlar için su taşı yelek modelinin sayıları ile tarifini vereceğim. 38-40 beden için örülmüştür. Yelek bütün olarak başlanarak örülecek. Koltuk bölümüne gelince 3 ayrı parçaya ayrılarak devam edilecek. 38-40 beden için 38 model başlayabilirsiniz. 

Yelek bitince hafif ılık ütü ile ütüleyebilirsiniz. Çok sıcak ısıda ütü ile ütülenince yelek sarkar ve görüntüsü bozulur. Yeleği büyütmek için her bedene 2 veya 4 model artırmalısınız. Yelek angora iple yapılmıştır. Çeyiz için genelde krem rengi angora ipler tercih edilir.

Pudra pembesi rengini kullanmanızı öneririm. Bu renk örgülere ayrı bir zarafet katıyor. Her yaşa uyacak bir renk olduğunu söyleyebilirim. Örgü hayatım kanalı hem modelin anlatımını hemde koltuk ve yaka kesimini detayları ile anlatmaktadır. Sponsorlu Bağlantılar


Tığ yeleklerde kare koltuk kesimi yapabilirsiniz. Kare koltuk kesimi örgüye yeni başlayanların bile hiç zorlanmadan yapabileceği bir tekniktir. Bu koltuk kesimi için lastik kol lastiği ve kesilecek bölüme tırabzan yapın.

Sonra yapılan tırabzanların lastik için olan bölümünü ayırıp diğer tarafını örmeden geriye dönün. Böylece koltuk kesimini yapmış olacaksınız. Yaka kesimi için 3 model kesilmiş.

Beden büyüdükçe kesilecek ilmek sayısı artabilir. Yaka kesimi için zorlanırsanız alt bölüme koyduğum videoyu izleyebilirsiniz. Zarif ve kolay bir model olduğu için her yaşa ve her bedene uygun olabilecek bir model olmuş.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir