Sonbahar Esintisi Ajurlu Örgü ModeliSonbahar esintisi adını verdiğim ajurlu örgü modeli tüm bayan örgülerinde kullanılıyor. Özellikle etol şal ve yelek modeli olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Model 3 ilmekle yapılıyor 3 ilmek ve katlarını ayarlayıp en son 2 tane kenar ilmeği ilave edin. Model 4 sıradan oluşmaktadır. İlk olarak örgünün arka sırasından başlanıyor. İlk olarak örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün.

Örgünün arka sırasına geçince modeli kuruyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki 3 ilmeği birlikte ters örerek toplayın. Sonrasında bir ilmek artırın. Tekrar 3 ilmeği beraber düz örerek toplayın. Sonra bir ilmek artırın. Bu sırada önce ilmek eksiltip sonra artırma yapacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Bu sırada 3 tane olan ilmek sayısı 2 taneye düşürüyoruz. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğinden sonraki ilmeği düz olarak örün. Sonra bir ilmek artırıp iki ilmek düz örün. Bu sırada önceki sırada artırılan ilmeği düz örüp 3 tane olan ilmekleri keserek bir taneye düşürdüğümüz ilmeğe gelince bir ilmek artırmalısınız.

Bu sırada eksilen ilmek sayısını eski haline getirmiş olacağız. Bundan sonra örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlamalısınız. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters örüp ön sırada düz olarak örün. Örgünün arka sırasında modeli koymalıyız.

Kenar ilmeğinden sonra 3 ilmeği düz örerek toplayın. Bir ilmek artırın. Önce 3 ilmeği kesip sonra bir tane ilmek artırmalıyız. Örgünün ön sırasında eksilen ilmeği eski sayısına getireceğiz. Kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve 2 ilmek düz örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir