Son Yılların Favori Battaniye Modelini AnlattımBirkaç yıl önce ördüğüm battaniye modelini nasıl yaptığımı detaylı olarak anlatacağım… Battaniyeyi motifli olarak yaptım. Hazırladığım motifleri sonradan dikerek birleştirdim. 

Yaklaşık 5 tane 100 gram ip ve 3 numara tığ kullandım. Yaklaşık 70 santim boylarında olan battaniyeyi bebek arabasında kullanılmak üzere hazırladım. Hazırladığım 10 motifi ekleyerek birinci sırayı oluşturdum. İkinci sırada ise 9 tane motif ekledim. 

Önce 5 zincir çekip bir halka oluşturun. Sonra 3 zincir çekip halkanın içine zincir haricinde 8 tane üçlü tırabzan yapın. İkinci sıraya geçince zinciri atlayıp ilk tırabzanın arka arasından girerek tırabzan yapın. Her tırabzanın üzerine iki adet tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı tamamlayınca üçüncü sıraya geçin. Hiç ara vermeden her tırabzanın üzerine iki tane yeni tırabzan yaparak sırayı tamamlayın. Dördüncü sırada her tırabzanın üzerine bir tane yeni tırabzan yapın.

Sonraki sıraya devam ederken 3 zincir çekip son tırabzanın olduğu yere bir tırabzan daha yapın. Sonrasında her tırabzana bir tane olacak şekilde 9 tırabzan yapın ve 3 zincir çekip son tırabzanın dibine girip yeni bir tırabzan daha yapın. 

Aralara 9 tırabzan yapın ve bir delik örün. Delik sayısı 3 tane olunca dördüncü deliği yapın ve sonra 3 tane üçlü tırabzan yapın. Sonra 3 tane ikili tırabzan yapın. Sonra 3 tane sıkı iğne yaparak motifi bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.