Sökülen Çiçekler Örgü ModeliSırayı sökülerek yapılan minik kelebekli örgü modeli anlatımı alıyor. Kız bebek ve bayan örgülerinde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Modelin yapımı için 4 ve katları gerekiyor. 

Önce ön yüzde bütün ilmekleri düz örerek başlıyoruz. Sonra arka tarafa geçince üç ilmek düz örüp bir ilmek ters örün. Sonra tekrar 3 ilmek düz örüp bir ilmek ters örerek sırayı tamamlayın. 

Tekrar ön tarafa geçince bütün ilmekleri aynen olduğu gibi örün. Sırayı tamamlayıp arka tarafa geçince ilmekleri tekrar aynen olduğu gibi örün. Bu şekilde 3 sırayı tamamlayın. Ön tarafa geçince ters ilmekleri örün düz ilmeğe geçince ilmeği 3 sıra sökün. Sponsorlu Bağlantılar


Söktüğümüz ilmeklerle birlikte ilmeği diğer şişe geçirip hepsini birlikte düz örün. Sonra ipi bir kez dolayıp aynı ilmeği bir kez daha düz örün. Aradaki 3 ilmeği ters örüp düz ilmeğe gelince aynı işlemi yapın. Düz ilmeği 3 sıra boyunca söküp düz örün. Bir kez ipi dolayıp bir daha düz örün.

Arka tarafa geçince artırdığımız üç ilmeği yanındaki ilmeklerle beraber keserek öreceğiz. Ön tarafta bütün ilmekleri düz olarak örün. Arka tarafta modeli bu defa kaydırarak tekrarlayacağız. 

Modelin kurulumu arka tarafta başlayıp 3 sıra boyunca ilmekleri aynen örün. Ön tarafa geçince ters ilmekleri aynen örüp düz ilmekleri üç sıra sökerek örün. Sökülen düz ilmeği üç tane olarak örüp arka tarafta yanındaki ilmeklerle birlikte keserek örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir