Sizi Tebessüm Ettiren Gülen Yüzler Renkli Örgü ModeliAdını görünümüne uygun olarak gülen yüzler renkli örgü modeli adını verdim. Oldukça sevimli ve çocuklara çok uygun bir model. Tüm bebek örgülerine ve battaniye yapımına çok yakışacaktır.

Bu modelin bir avantajı da evdeki kalan ipleri değerlendirmek olacak. Modelin yapımı için 10 ilmek ve katlarına ihtiyacınız var. Önce ana renk olan beyaz iple bir sıra ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde örerek hazırlayın.

Tekrar ön tarafa geçince ilk renge geçiyoruz. İlk 4 ilmeği örmeden atlayıp 6 ilmek düz örün. 4 ilmek örmeden atlayıp 6 ilmek düz örerek sırayı tamamlayın. Örgünün arkasına geçin.

Örmeden atlanan ilmekleri örmeden atlayıp diğer 6 ilmeği düz olarak örün. Böylece renkli ilmekleri haroşa olarak örmüş olacaksınız. Her renk ile 2 sıra örülüyor. Sonra ana renge geçiyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


İlk 2 ilmeği düz örün. Sonraki iki ilmekle arkasındaki ilmeğin yerini değiştirin. Sonra bu 3 ilmeği düz örün. Ortadaki renkli ilmeklerin 4 tanesini düz örün. Sonra son kalan renkli ilmeği arkasındaki 2 tane beyaz ilmekle yer değiştirin.

Bu modelde renkli ilmeklerin ilk ve son ilmeğini aradaki 4 beyaz ilmeğin içine alın. Bu sırada bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. Örgünün arkasında bütün ilmekleri ters örüp ön tarafa geçince renk değiştirin.

Her renk değiştirmemizde modeli de kaydırmamız gerekiyor. Bir sonraki modeli aradaki beyaz ilmeklerin üzerine kuruyoruz. Bir ana renk kullanmanız gerekir. Ana rengin üzerine istediğiniz kadar renk kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

1 Response

  1. Fusun Karkıner dedi ki:

    Şerife hanım merhaba çok renkli örgülerde yandaki çirkin görüntüyü nasıl gideriyorsunuz? Sizin videolarınızdaki çok renkli bir modelinize başladım ama iplerle başa çıkmak zor. Yandan görüntü çok kötü. Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.