Siyah Renkli Motifli Tığ Yelek Yapımı3 renk kullanılarak yapılan tığ işi motifli yelek modelini hep birlikte inceleyeceğiz. Beyaz, gri ve siyah renklerin kullanıldığı yelek motiflerle yapılmış. Alt bölümü motifli yapılan yeleğin üst bölümü delikli olarak tamamlanmış.

Yeleğin renklerini kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Ama bu renkler yaşlı genç herkese uyacaktır. Oldukça ağır renkler kullanılmış. Önce siyah renk ile örgüye başlanmış.

İlk olarak 14 tırabzan ile başlangıcı yapın. Sonra beyaz renge geçin. Başlangıç tırabzanlarının üzerine bir atlayıp bir batarak 8 tane delik oluşturun.

Sonra siyah renkli ipe geçin. Küçükten büyüğe doğru tırabzan doldurun. Böylece yuvarlak bir motif elde etmiş olacaksınız. Sonra siyah renge geçerek yuvarlak olan motifi kare hale getirmelisiniz.

Kare şekle getirilen motif siyah renk ile iki sıra örülüp tamamlanacak. Yan yana 10 motif ekleyerek beden bölümünü oluşturun. Bu ölçü 38 beden içindir. Beden büyütmek için motif ekleyin.

Sonra siyah renkli iple üst beden bölümünü oluşturun. Yaka ve koltuk kesimini bu kısmı yaparken oluşturun. Güldeste kanalının hazırladığı yelek yapımı detaylı olarak videolarla anlatılmıştır.Sponsorlu Bağlantılar


 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.