Sivilceleri Yok Eden Aspirin Maskesiaspirin maskesi (1)Sivilceler hepimizin ortak sorunu olup yağlı cilt yapısında olan kişilerin vücudunda daha sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bu yüzden sivilceleri yok etmek adına yüz bakım maskelerine çok para harcarız. Fakat o kadar para verdiğimiz maskeler hiç fayda etmeyebilir veya içindeki kimyasalların içeriği yüzünden yüzümüzde yan etki yapıp olduğundan daha kötü hale getirebilir. Bu yazımızda maskelerin içerisinde kimyasalların daha az olduğu doğallaştırılmış bir aspirin maskesi tarifi vereceğim.

Aspirinler günlük kullanımda ağrı kesiciler yada kardiyovasküler sağlıkta kullanılır. Bu yüzden ciltteki derinin korunması, sıkılaşması, fazla yağın atılması lekelerin azalmasına yardımcı olur. İsteğe göre yalnızca aspirini eritip sivilce olan yere uygulayabilir isterseniz de vereceğim tarifle maske şeklinde tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.aspirin maskesi (2)

Malzemeler:

-6 adet aspirin

-1/4 sade yoğurt (50gr)Sponsorlu Bağlantılar


-2 çorba kaşığı bal (50gr)

Bütün malzemeleri bir kasede toplayalım. Kremsi kıvama gelene kadar karıştıralım. Daha sonra bütün yüzümüze sürelim ve kuruyana kadar 20 dk yüzümüzde bekletelim. Son olarak da ılık suyla maskeyi ovalayarak yıkadıktan sonra ince bir tabaka şeklinde yüzümüze nemlendirici sürelim. Haftada üç kullanıma kadar uygundur.

! Eğer nemlendiriciyi çok sürerseniz zaten yağlı olan ciltte daha çok sivilce çıkacaktır.

Eğer hiç nemlendirme yapmazsanız maske yüzünüzdeki fazla yağı alıp yüzünüzü kurutacağı için uzun süreli kullanımda kırışıklık yapacaktır.

En başından söylemek gerekirse maskeyi ilk uyguladığınızda sivilceleriniz hemen geçmiyor. Doğal yollardan kendiliğinden geçtiği için iki üç kere düzenli uygulamak gerekiyor. Ben ilk kullandığımda yara şeklinde olan sivilcelerim kabuk bağladı. Daha sonrasında iki üç kez kullanım sonrasında geçti. Ben yoğurtla beraber maske şeklinde kullanmadım.1 adet aspirini ılık suyun içinde erittim ve sadece sivilce olan yerlere sürdüm. Kuruduktan sonra ılık suyla tüm yüzümü yıkadım  ve nemlendirici kullandım. Bu süreçte yüzünüze dokunmayıp kabuk bağlayan yerleri koparmayıp sabırla beklemeniz gerekir. Çünkü kopardığınızda verdiğiniz bütün emekler boşa gidecektir ve sizde en başa geri dönüş yapmış olacaksınız.

Yapmak isteyen herkese kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.