Şirine Yelek ModeliAdı gibi görünümü de şirin bir yelek modeli anlatımı yapacağım. Yapımı oldukça kolay bir örnek oldu. Bebek ve yetişkin yeleklerine uygun olacağını düşünüyorum. Bu yüzden yelek şeklinde başlayarak nasıl olduğunu görmenizi istedim.

Benim hazırladığım parça 1 yaşa kadar uygun bebeklere hazırlanabilir. 40 ilmekle ön parçaları 75 ilmekle arka parçayı hazırlayabilirsiniz. Kullanacağınız ip ve şiş kalınlığının ölçüyü değiştireceğini unutmayın.

Model 2 ilmek ve katları ile hazırlanıyor. Önce bütün ilmekleri arka yüzde düz ön yüzde ters şeklinde örün. Tekrar arka yüzde modeli kurun. Önce ikinci ilmeğin yanından yeni bir ilmek çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra şişe ipi dolayıp arasına girilen iki ilmeği düz örerek kesin. Bu şekilde her iki ilmeğin arasına girip bir ilmek çıkartın ve bir ilmek dolayıp iki ilmeği düz örerek kesin.

Tekrar ön tarafa geçince üç tane olan ilmeklerin ortasındaki ilmeği atlatıp örmeden diğer şişe alın. Bu işlemi yaparken ip arka tarafta olacak. Sonra kalan iki ilmeği düz örerek kesin.

Sonra tekrar üçüncü ilmeği atlatıp kalan iki ilmeği düz örerek kesin. Bu sırada sayılar eski haline gelecek. Sırayı tamamlayınca örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafta düz olarak örün. Sonra arka yüzde modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir