Şirine Hırka Pantolon ve Şapka Takımı YapımıŞirine bebek hırkasının yapımı tamamen haroşa ile yapılıyor. 70 ilmekle hırkanın yaka kısmından başlanıyor. Önleri 12 ilmek, artırma yerini 3 ilmek, kolları 8 ilmek, artırma yeri 3 ilmek, arkayı ise 18 ilmek olarak ayırın.

Hırkanın tamamını haroşa ile örüp etek uçlarını fırfırlı olarak hazırlamışlar. Bu modeli erkek çocuklar için yapmak isteyenler fırfır kısmını koymayabilirler.

Pantolonun yapımına bel kısımındaki lastikten başlıyoruz. 106 ilmeği şişe atıp bir ters bir düz şeklinde 28 sıra tekli lastik örün. Yaklaşık 9 santim kadar lastik ördükten sonra lastiği ikiye katlayıp birleştirin.

Böylece bel kısımını tamamlayın. Lastiği tamamlayınca ilmeklerin tamamını 28 sıra haroşa yapın. Yirmi yedinci ilmeğe kadar örün. Bu ilmeği çift örerek artırma yapın. 57 ilmek örerek gelin.

Burada tekrar artırma yapın. Sonra arada kalan ilmekleri örerek paçayı oluşturun. Kalan ilmekleri örerek ikinci paçayı oluşturun. Paçaların bittiği yere fırfır yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Şapkanın yapımı için 83 ilmeği şişe takın. İlk sırada tüm ilmekleri düz örerek devam edin. Ön tarafta modeli kurmaya başlıyoruz. 2 ters 4 haroşa bir ters 4 haroşa örün. Bu hoş kız bebek takımını hazırlayan Filiz hanıma emeğinden dolayı teşekkür ederiz.

Sonrasında 1 ters 4 haroşa yaparak devam edin. Bant kısmını tamamlayıp üst kısma gelin. Üzerini 10 haroşa sırası örüp eksiltmeye başlayın. Eksilterek şapkayı tamamlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir