Sıralı Papatyalar Tığ Oya ModeliÇok hoş görünen ve bir gecede biten sıralı papatyalar tığ oya modelinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaştım. Hem ağır bir görünüme sahip hem çok kolay yapılıyor.

Bu tığ oya modelinin farklı renklerde yapılmış halini daha önce gördüm. Pastel tonlarda da çok güzel duruyor. Bugünkü renkler oldukça ağır tonlarda seçilmiş. Tek renk gri bir yazma kenarına yapılmış. Her zaman olduğu gibi zincir çekin ve tığ battısını yapın. Sonrasında ilk sırayı oluşturun.

Tığ oya modelinin alt kısmı daha önce birçok örgüde kullanıldı. Önce bir zincir çekip ilmeği uzatın. Sonra ilmeği bir kez örün. Sonra ilmeğin içine girip yeni bir ilmek çıkartın. Sonra tığ üzerindeki iki ilmeği bir kerede kapatın. Böylece tekli örümcek elde edeceksiniz. Sonra 3 boşluk atlayıp dördüncü boşluğa girin ve buraya tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna girip pipirik oluşturun. Sonra sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Bu şekilde örümceklerin birisini boş bırakın diğerine üç yapraklı papatya yapın. İlk sırayı tamamladıktan sonra üzerinin renkli çiçek desenlerini yapacaksınız. Renkli yaprak kısımları için 3 ayrı renk kullanılıyor.

Bu tığ oya modelinin ilk sırasını yeşil renk ile yapıp üzerine tek renk çiçekler yapabilirsiniz. Bu şekilde de çok güzel oluyor. Bugün daha ağır durması için alt zemin gri renk ile hazırlanmış. Son sırada boş bırakılan örümceklerin üzerine üst üste 3 sıra papatya yapılacak. Bu kısım ip koparılarak yapılıyor.

Oya sandığım kanalı bu tığ oya modelini farklı renklerle hazırlamış. Siz kendi elinizde bulunan yazmanın rengine göre ip ayarlamalısınız. Bu renkler anne yazması için daha uygun olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.