Sıralı Kabak Çiçekleri Bayan Örgü ModeliSıralı yapılan ajursuz bayan ve bebek örgülerine uygun bir örnek ile karşınızdayım. 4 sıradan oluşan kolay bir model hazırladım. Yelek veye şal yapabilirsiniz.

Bazı izleyicilerim ajurlu model istemedikleri ve buna uygun modeller çalışmamı istediler. Bende bu istek doğrultusunda yeni ve kolay bir model ördüm. Model 6 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. En son 2 tane kenar ilmeği ilave edin. İlk olarak lastik hazırlayın.

Sonra örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında geçince bu defa bütün ilmekleri düz olarak örün. Model örgünün arka sırasında başlanıyor. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki 2 ilmeği ters olarak örün. Sonraki 2 ilmeği de çift dolayarak ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


4 ilmek ters örüp sonraki 2 ilmeği çift dolayarak ters örün. 4 ilmek ters sonra 2 ilmeği çift dolayarak ters örün. Burada çift dolama mızın amacı bir sonraki sırada ilmeklerin boyunu uzatmak içindir. Örgünün ön sırasında geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmekle çift doladığımız ilmeğin yerini değiştirin.

Çift dolanan ilmek diğer iki ilmeğin başına alınıp düz olarak örülecek. Sonraki 3 ilmeğe gelince önce baştaki çift dolanan ilmeği arkasındaki iki ilmeğin gerisine geçirip ilmeklerin hepsini düz olarak örün. Tam ortada kalan 2 tane çift dolanan ilmeği örgünün başına ve sonuna doğru açmamız gerekiyor.

Bundan sonra örgünün ilk başlangıcındaki yapılan işlemlere tekrar geri dönmeniz gerekiyor. İki kenara açılan ilmekleri çift dolayarak boyunu uzatmadan örecek olursanız örgü toparlayacaktır. İstenirse iki modelin arasında bir veya iki tane ters ilmek konulabilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.