Sıralı Çiçekler Tığ Modelini Kolayca Örün Hemen GiyinBayan örgülerinde kolayca örüp hemen giyeceğiniz sıralı çiçekler adını verdiğim tığ örgü modelini anlatacağım. Yelek ve şal yapabileceğiniz bu hoş model için önce ölçüyü ayarlayın.

Aralarına 5 tırabzan koyarak modeli uyguladım. Kullandığım ip biraz kalın olduğu için model kolay olmasına rağmen oldukça gösterişli oldu. Önce 5 tane tırabzan yapıp 3 zincir çekin. Beşinci zincire batıp buraya 2 tane tırabzan yapın. 5 zincir çekip tırabzanın tepesine batıp pipirik yapın. Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar aynı yere 2 tırabzan daha yapın. Araya 2 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yapın. 2 zincir çekip aradaki 5 tırabzanı yapmaya devam edin. 3 zincir çekip aynı şekilde tepesine pipirik yapılan tırabzanları tekrarlayın. Sonraki sırada ilk olarak 5 tırabzanı tekrarlayın. Zincir çekip alt sıradaki tırabzanın yanındaki deliğe batıp buraya 2 tane tırabzan yapın. 

5 zincir çekip tepesine pipirik yapın. Aynı yere 2 tırabzan daha yapın. Araya 2 zincir çekip aynı yere bir tane tırabzan yapın. Bu son tırabzanın arasına sonraki sırada yeni tırabzanları oluşturacağız. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir