Sırada Eltimin Sakın Anlatma Dediği Model Anlatımı VarSevgili örgü severler merakla beklenen eltimin anlatma dediği model anlatımı yerini alıyor. Model ajurlu ve etol şal boyunluk gibi örgülerde çok güzel duruyor. 3,5 numara şişle ördüm. İnce şişle angora iple çok zarif duracak bir model. 3 ilmek ve katlarını hesaplayıp 2 tane kenar ilmeği eklemelisiniz. Sponsorlu Bağlantılar


Model su yolu diye bilinen modele benziyor ama ilmek alışları nedeni ile farklı duruyor. Tek bir örülüş şekli olduğu için iki yüzü de aynı görünüme sahiptir.   Yapılışına gelecek olursak ilk olarak kenar ilmeğini örmeden aldım. Sonraki ilmeği önden girerek düz ördüm. Bir defa ipi dolayıp iki ilmeği geliş yönünde arkadan girerek düz kestim. Kesme işleminden sonraki ilmek daima ön yüzden girilerek düz örülecek. Sonra hemen bir ilmek dolayıp iki ilmeği normal düz örer gibi kestim. Sırayı bitirirken kesme işleminden sonra bir ilmek düz örüp bitireceğiz.     

Arka sıraya geçince aynı şekilde ilk kenar ilmeğini örmeden alıp yanındaki ilmeği ön tarafından girerek düz ördün. Sonra bir ilmek dolayıp iki ilmeği geliş yönünde düz örer gibi kesin. Oymalı güllü kenar dantel modeli şemalı olarak anlatımı bulunan ve pike havlu kenarı gibi yerlere yapılabilecek şık bir danteldir. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir