Sır Gibi Saklanan Tığ Oya Modeli



Rengi ve zarafeti ile beğenileri kazanan gelin topuzu tığ oya modelinin yapımını öğrenmek isteyeceğinizi düşünüyorum. Tek renk kullanılan yazmanın muhteşem bir rengi var.

Bu tığ oya modelini koyu tonlarda yazma kenarına kullanmanızı öneririm. Neden diye merak edenler olursa krem veya beyaz renk ip kullanılacağı için modelin kendini göstermesi gerekiyor. Tam bir anne yazması modeli olmuş. Kolay yapımı ve iddialı görünümü ile görenlerin hemen yapmak istediği bir tığ oya modeli.

Önce kullanacağınız yazmanın aynı rengi ile tığ battısını hazırlayın. Sonra krem rengi ip kullanılarak ilk sıra hazırlanıyor. Bunun için ilk zincir boşluğuna girip ipi sabitleyin. Sonra zincir çekip aynı yere 4 adet tırabzan yapın. Tekli örümcek yapın. Sonra zincir çekip kapatarak bir yuva oluşturun.



Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar tekli örümcek yapın 3 boşluk atlayıp dördüncü boşluğa 4 adet tırabzan yaparak devam edin. İlk sırayı bu şekilde tamamlayın. Son sıraya geçince yazma ile aynı renk ipe geçmeniz gerekiyor. Yaptığımız örümceğin iki katına girerek sıkı iğne doldurun. Örümceğin tek katı boşta kalmalı.

Sonra zincir çekip tomurcuk kısmını oluşturun. Sonra diğer örümceğin çift katına girerek sıkı iğne doldurun. İki sıradan oluşan bir tığ oya modeli. İp koparılmadan yapıldığı için ütülemesi ve kullanımı kolay bir tığ oya modeli olmuş. Oya sandığım kanalının hazırlayıp sizlerin beğenisine sunduğu bu tığ oya modelini beğenenler hemen yapmak isteyeceklerdir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir