Şık Örgüler Yapabileceğiniz Zambaklar Örgü ModeliZambaklar örgü modeli adını verdiğim model aslında her örgüye uyabilecek görünümde. Kullandığım ip biraz kalın dokulu olduğu için 4 numaralı şiş kullandım. 

3 ve katları ile yapılan model için önce arka tarafta bütün ilmekleri ters örerek başlıyoruz. Ön tarafa geçince bu defa ilmeklerin hepsini düz olarak örün. Arka tarafta ilmekleri ters örerek 3 sırayı tamamlayın.

Ön tarafa geçince modeli kurmaya başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın. Sonra bir ilmek örmeden atlayın. İpi ön tarafa alıp 2 ilmeği terse çevirerek örün. Bir kez ipi dolayıp bir ilmek örmeden atlayın ve 2 ilmek ters örün. Sırayı bu şekilde tamamlamalısınız. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince bütün ilmekleri terse çevirerek örün. Ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki ilmeği örmeden atlatın. 2 ilmek düz örün. Sonra örmeden atlatılan ilmeği ön taraftan diğer şişe aktarıp düz olarak örün. 

Bu sırada üç ilmeğin ilkini diğer ikisinin arkasına alarak hepsini düz örün. Ben size kolay olan yöntemini anlatıyorum. İlk ilmeği örmeden atlatıp iki ilmeği düz örün. Örmeden atlatılan ilmeği örgünün ön tarafından atlatılıp düz örülmesi gerekiyor. 

Modelin arka tarafına geçince bütün ilmekleri ters örerek örgünün ilk başlangıcına geri dönüyoruz. Bundan sonrasında hiçbir değişiklik yapmadan modeli aynen uygulayarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.