Sevgililer Gününe Özel Sıra dışı Kadın Yelek ModelleriSevgililer gününe özel yelek ve şal modeli olarak kullanacağınız çok şık bir model anlatacağım sizlere… Bu özel modellerin yanında beğeneceğinizi düşündüğüm daha önce görülmemiş modellere de yer verdim.

Örgü yelekleri genellikle yaşı ileri hanımlar tercih ettiği için klasik model anlatımları çoğunluk kazanmaktadır. Yaşı genç ve tarz sahibi hanımlar daha modern ve değişik yelek modelleri istiyorlar.

İlla bir modelin güzel olması için çok zor olması gerekmez. Kolay yapılan modellerde gayet şık olabilir. Yukarıda resimdeki modeller düz örgü ile yapılmış kolay yelek modelleridir.Ama genel olarak para karşılığı örgü örüp satanlar ve çeyiz hazırlığı yapanlar biraz ağır model tercih etmekteler.

Eskiden dönerek yapılan paspas modelleri vardı. Aynı teknik kullanılarak yelek yapılmaktadır. Her isteğe ve zevke göre seçenekleri sizler için araştırıp anlatmaya çalışıyorum. Gelen ilgi ve talepler doğrultusunda hiç görülmemiş modelleri anlatmaya çalışıyorum.

Bugün hazırladığım model 20 ilmekle yapılıyor. Dilerseniz modeli sade olarak kullanabilir yada benim gibi aralarına su yolu modelini koyabilirsiniz. Su yolu modeli 4 ilmekle yapılıyor. Toplamda 24 ilmek ve katları hesaplanıp 4 ilmek ilave edilmelidir. 3 numara şişle çalıştım.

Su yolu modeli bir düz bir dola iki ilmeği düz örerek kes ve bir dola şeklinde ön yüzde örülürken arka tarafta ise bir ters ör bir dola iki ilmeği bu defa ters örer gibi kesip bir tane ters ilmek keserek yapın.

Ana modele gelince 6 ilmek ters örüp ortada kalan 8 ilmeği burgu yapıp düz olarak örün. Sonra tekrar 6 ilmek ters örün. Arka tarafta bütün ilmekleri olduğu gibi örün. Tekrar ön tarafa geçince iki ilmeği ters örüp bu defa 4 tane olan düz ilmekle 4 tane ters ilmeğe yer değiştirip burgu işlemini yapın.

 

Sonraki sırada iki tane ters ilmek örüp 3 tane düz ilmek örüp son düz ilmeği 4 tane ters ilmeğin arkasına alın. Önce ters ilmekleri örüp sonra atlattığımız ilmeği düz örün. Sonra diğer ters ilmeklerin arasında kalan ilk düz ilmeği başa alıp düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra kalan 4 ilmeği ters örüp 3 tane düz ilmek örün ve son iki ilmeği ters örüp modeli bitirin. Sonra iki ters ilmeği örüp kalan 3 düz ilmeğin iki tanesini örüp son ilmeği tekrar ortaya alın. Bu şekilde düz ilmekleri ortaya alarak örün. Ortaya aktaracak düz ilmek kalmayıncaya kadar devam edin sonra model bitecek. Tekrar en başa geçip kenarlarda 6 ilmek ters örüp ortada kalan 8 ilmeği burgu işlemi yapıp düz örün.

Model burgulu olduğu için toparlayan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden önce bir model örnek çıkartıp kaç santim geldiğini ölçün ve bunu ölçü alarak kendiniz için kaç model gerektiğini bulun. Hem modelin yapılışını öğrenmiş olacaksınız hemde doğru ölçü ayarlamış olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.