Severek Yapacağınız Burgulu Halat Örgü ModeliYapımı kolay olduğu için severek yapacağınız burgulu halat örgü modeli adını verdiğim anlatıma geliyor sıra… Hazırladığım modelleri istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Önemli olan modeli beğenip kullanmak istemenize bağlıdır. 

Model çiftli ilmeklerle başlanıyor. İlmekleri şişe takıp modeli hemen uygulamaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini aldım ve ikinci ilmeğin ara boşluğuna girip buradan yeni bir ilmek çıkarttım. Sonra arasına girdiğim iki ilmeği düz örer gibi kestim .Hiç ara vermeden aynı şekilde ikinci ilmeğin ara boşluğuna girip bir ilmek çıkarttım. Sonra bu iki ilmeği düz örerek kestim. Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki arka yüzde ise kenar ilmeğini aldım ve ilmeklerin ilkini düz örüp ipi ön tarafa aldım ve ikincisini örmeden atlattım. Sonraki ilmek düz örülüp ipi ön tarafa alınacak ve bir ilmek örmeden atlanacak. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp ipi bir defa şişe doluyoruz. Doladıktan sonraki ilk ilmeği düz örüp ikinci ilmeği ise ters örüyoruz. Baştaki doladığımız ilmeği ördüğümüz iki ilmeğin üzerinden atlatıp serbest bırakıyoruz.

Arka yüze geçince bütün ilmekleri ters örüyoruz. Ön yüzde ise aynı şekilde kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasından bir ilmek çıkartıp iki ilmeği düz örerek devam ediyoruz. Anlattığım modelin bir benzeri olan kolay örgü modeli anlatımı da ilginizi çekecektir. Görünce baharı hatırlatacak olan menekşe bahçesi lif takımını yapmasanız da görmenizi isterim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir