Severek Öreceğiniz Örgü Modeli TarifiŞimdi hepinize severek öreceğiniz örgü modeli tarifini anlatacağım. Çiftli ilmeklerle yapılan bir model. Nako elit baby ip ve 3,5 numara iple çalıştım modeli. Angora iplerle de çok hoş olan bir örnek. Modelin aralarında ön yüzde düz arka yüzde ters olarak boşluklar var. Bu boşlukları istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.   

İlk olarak kullanacağınız yere göre önce lastik hazırlamalısınız. Kıvrıldığı için bu modeli lastik olmadan kullanamazsınız. Ben önce bütün ilmekleri düz olarak ördün. Sonra arka yüzden hepsini bu defa ters olarak ördün. Sonra ön yüze geçince ilmekleri biraz gevşek bırakarak bütün ilmekleri düz örün. Model arka yüzde yapılmaktadır.  

Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çektin ve bu çekilen ilmeği biraz uzun tuttun. Sonra arasına girilen bu iki ilmeği düz örer gibi kestin. Sonra tekrar ikinci ilmeğin ara boşluğuna girip bir ilmek çektin ve bu iki ilmeği düz örerek kestin. Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı tamamladıktan sonra ön tarafa geçiyoruz. İlmekler çiftli olarak kendiliğinden ayrılmaktadır. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartın. Sonra bu iki ilmeği düz örerek kesin. Aynı arka yüzde olduğu gibi ön yüzdede örmeye devam edin. Tekrar arka tarafa geçince bu defa çiftli görünen ilmeklerin ilkini düze çevirip ipi arkaya alın ve ikinci ilmeği örmeden alın. 

Bir ilmek düz örüp ikinci ilmeği örmeden atlatın. Böylece sırayı tamamlayın. Sonraki sırada bütün ilmekleri düz olarak örün. İki modelin ara boşluğunu arka taraftan ters ilmekler 5 sıra oluncaya kadar düz ördüm. Bebek örgülerine ve bayan örgülerine çok yakışabilir. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir