Severek Öreceğiniz Eğlenceli Örgü ModeliYeni örgü modelimin anlatımı ile sizlerle birlikteyiz. Severek öreceğiniz bir model yapmak ister misiniz? Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bir örgü modeli olduğunu söyleyebilirim. Her yerde aynı modelleri görmekten sıkıldığınızı biliyorum. Bu yüzden her defasında paylaştığım modellerin değişik olmasına dikkat ediyorum. Bugünkü modeli renklerini çok sevdiğim bir iple yaptım. Kullandığım ipin biraz kalın dokulu olduğunu söyleyebilirim. İnce iplerle bu model çok daha zarif olacaktır.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. 2 tane kenar ilmeği ilave edin. İlk olarak örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince ilmeklerin tamamını düz olarak örün. Örgünün arka sırasında kenar ilmeğinden sonra bir kez ipi şişe dolayıp bir ilmek düz örün. Tekrar bir ilmek artırıp bir ilmek düz olarak örün. Sıra boyunca tüm ilmekleri düz örerken her ilmeğin arasında bir tane ilmek artırmayı unutmayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasında kenar ilmeğinden sonraki 3 ilmeği aradaki dolanan ilmekleri serbest bırakarak boyunu uzatın. Sonra bu 3 ilmeği beraber düz örüp bir ilme şişe dolayın ve aynı 3 ilmeği tekrar beraber düz olarak örün. Sıra boyunca her 3 ilmeği beraber düz örüp bir kez şişe ip dolayın ve aynı ilmekleri tekrar beraber düz örerek devam edin. İlmeklerin arasında doladığımız ilmekleri serbest bırakıp ilmeklerin boyunu uzatmayı unutmayın. Bundan sonrasında ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlayın.

Şık bir bebek şapkası yapmak için siperli bebek şapkası modeli yapımına bakabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir