Severek Hazırladığım Damla Örgü ModeliSeverek hazırladığım bu örneğe kızımın adı olan damla örgü modeli ismini verdim. Bebek ve bayan örgüleri dahil boyunluk şapka gibi birçok yerde kullanabilirsiniz. Örgüyü çiftli ilmeklerle hazırladım.

İlk olarak lastik örüp hazırlamalısınız. Sonra ön yüzde bütün ilmekleri düz ördüm. Model arka yüzde kurulmaktadır. Arka yüze geçince kenar ilmeğini alıp sonraki iki ilmeği düz örer gibi birlikte kesin. Kestiğimiz ilmeğin yerine hemen bir tane dolayarak artırın. Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar iki ilmeği birlikte düz örerek kesip bir dolayarak devam edin. Ön yüze geçince tekrar kenar ilmeğini alıp bir önceki sırada artırdığımız ilmek önde olmak şartı ile iki ilmeği düz örer gibi kesin. Kestiğimiz ilmeğin yerine hemen bir tane artırın. 

Arka yüze geçince kenar ilmeğini alıp iki tane olan ters ilmeğin ilkini düz örüp ipi ön tarafa alıyoruz. Sonra bir ilmek örmeden atlatıyoruz. Tekrar iki ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlayarak devam ediyoruz. Ön sıraya geçince bütün ilmekleri düz örüyoruz. 

ben her modelin arasına üç sıra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak ara boşluk verdim. Bu boşluğu ister artırın ister hiç koymadan devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.