Selanik ve Burgu İle Yapılan Efe Yeleği1,5-2 yaş erkek çocuklar için yapılan selanik örgü efe yelek yapımı ile birlikteyiz. Erkek çocuklar için efe yelek modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Ama sürekli aynı modeller anlatılmaktadır.

Bugün selanik örgü ile burgu modelinin aynı anda kullanıldığı çok şık bir efe yelek modeli yapımını vereceğim. Efe yelek modelinin yapımında 1,5 ip kullanılmış ve 3,5 numara şiş ile örülmüştür.

Yelek için 4 adet düğme kullanılmıştır. Eğer yeleği büyütmek istiyorsanız her model 8 ilmekle yapılıyor. Buna göre modeli artırabilirsiniz.

1 yaş erkek çocuklar için yapmak istiyorsanız önleri 7 ilmek azaltıp 33 ilmek yapabilirsiniz. Ön parçaları 8 ilmek selanik 8 ilmek haroşa şeklinde kare desenli olarak başlayın.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci kare desenlere geçince haroşaların üzerine burgu modelini selanik örgünün üzerine ise haroşa desenini uygulayın.

1,5-2 yaş için önleri 40 ilmekle başlayın. Yelek için arka parçayı 68 ilmekle başlayın. Arka parça haroşa olarak örülecek.

Yelek için yaka ve koltuk kesimlerini haroşa ilmeklerin yanına selanik ilmek koyarak yapın. Bu şekilde çok daha güzel duruyor.

Ön parçaların kıvrımlı yerini yapmakta zorlanırsanız düz haroşa olarak başlayabilirsiniz. Hamarat bebek kanalının hazırladığı bu şık efe yelek yapımı için alt kısımdaki videoyu izleyebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir