Sayılarıyla Bebek Örgüleri ve Erkek Bebek Yeleği TarifiBeğenilen tüm bebek örgüsü modellerini ve bazı modellerin sayılarını sizlerle paylaşıyorum. Özellikle roba modellerini sayıları ile kolayca yapabileceğinizi düşünüyorum.

Çok beğenerek ördüğüm işkembe modeli ile yapılan erkek çocuk yeleğinin yapımını hazırladım. Büyümüşte küçülmüş diye adlandırılan bu bebek yeleği aynı zamanda yetişkin erkekler için harika bir seçim olacaktır. 

Son yıllarda anne-kız takım giysileri gibi baba-oğul aynı modeli örüp hazırlayabilirsiniz. Yelek 1 yaşa kadar uygun olacaktır diye düşünüyorum. Rengi oldukça ağır oldu. Himalaya everyday ip kullandım. Örgünün lastik bölümlerini 3 numara şişle üst bölümlerini ise 3,5 numara şişle ördüm. 

Yeleğin ön parçalarını 35 ilmekle başladım. Arka parçasını ise 61 ilmekle başladım. Yeleğin başlangıç lastiği farklı bir teknikle örülüyor. İlmekleri şişe takın ve bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde örün.

Ön tarafa geçince ters ilmekleri aynen örerken düz ilmeklere gelince şişi örgünün altından geçirin ve ilmeği buradan alıp örgünün üstüne çıkartın. Sonra düz örün. Lastik bitene kadar arka tarafta ilmekler aynen örülürken ön tarafta düz ilmeklerin bir alt sırasına batılarak örülecek. Sponsorlu Bağlantılar


Lastik kısmı bitince üst bölüme geçerken ön tarafta ilmekleri düz örün. Örgünün her iki kenarında 9 ilmek lastik olarak devam edecek. Arka tarafa geçince 9 ilmeği lastik olarak örün. Sonra işkembe modelini kurmaya başlayın. İpi şişin üzerine getirip ilmekle beraber örmeden atlatın. 

Bir ilmek düz örüp ipi şişin üzerine getirerek ilmekle beraber örmeden atlatın. Modelin ön tarafına geçince ilmekleri düze çevirerek örün. Üzerine doladığımız ilmekleri örmeden atlatın. 

Koltuk kesimi ile yaka kesimini aynı sırada yapmaya başlıyoruz. Yaka kesimi için her iki sırada bir ilmek kesin. Yaka için 10 ilmek keseceğiz. Koltuk kesimi için önce şişe 9 ilmek takın.

Bu 9 ilmeği örerken aynı zamanda koltuk kesimini yapın. Koltuk kesimini 11 ilmekle yapacağız. Yeleğin arka parçasında koltuk kesimi aynı şekilde yapılacak. Alt bölümde çeşitli alıntı modellerin resimleri bulunmaktadır. Bu modellerin üzerinde sayıları bulunmaktadır. Bu sayılar sizlere yardımcı olacaktır.

Resimlere tıklayınca yakından daha büyük görünür.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.