Sarmaşıklar Değişik Burgu Modelidegısık-burgu-sapka-kaskol (Kopyala)Kabartmalı bir örgü modeli ile tekrar birlikteyiz. Bebek örgülerinde spor örgülerde vede erkek örgülerinde kullanabileceğiniz bir model. Burgu modelinin değişik bir versiyonudur. Özellikle erkek çocuklarına model arayanların değerlendirmesi gereken bir model. Sarmaşıklar değişik burgu modeli örülüş şekli nedeni ile biraz kalın bir dokuya sahiptir işte bu yüzden öreceğiniz yere karar verirken bunu göz önünde bulundurun. Kalın olması sebebi ile hırka olarak örebilirsiniz.

Model ile aynı şekilde kabartmalı bir dokuya sahip ola yalancı işkembe  örgü modelini  de incelemenizi tavsiye ederim. Burgulu bir görüntüsü olan saç örgüsü lastik modelinin videolu anlatımına buradan ulaşabilirsiniz. Farklı bir burgu modeli videolu anlatımına buradan ulaşabilirsiniz. Aşk yelpazesi örgü modeli yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Bu tür örnek videolarını izlemenizi tavsiye ederim neden?diye sorarsanız örmeniz şart değil ama seyrederek değiş örgü teknikleri hakkında bilgi edinirsiniz. Bana bu kadar şeyi nasıl biliyorsun? diye soranlar oluyor. Sürekli değişik videolar izleyerek değişik örgü teknikleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.Sponsorlu Bağlantılar


Modelimizin yapılışına geçmeden önce size bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Bir bayan takipçim bana örgünün katları nasıl hesaplanır ne işe yarar diye bir soru sormuştu eğer örgüye yeni başlayanlar varsa bu konuda onları da bilgilendirmiş olalım. Örgünün katları o modelin yarım kalmaması yan dikişlere denk gelen kısımları tam ayarlayarak dikildikten sonra örgünün bir bütünmüş gibi görünmesini sağlamak amaçlı yapılır. Bazı modellerde yan dikişlere denk gelen yarım modeller dikildikten sonra tam bir model görünümüne ulaşmaktadır.

Model 6 ve katlarından oluşmaktadır. Yanlara birer tanede kenar ilmeği bırakmayı unutmayın. Önce 4 sıra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örün. Ön yüzde ilk kenar ilmeğini örmeden alın ve 6 tane daha düz ilmeği örün. 3 tane düz ilmeği örmeden diğer şişe aktarın aktarırken ipiniz örgünün arka tarafında olsun. Sonra gelen 3 ilmeği düz örün ve sol şişi ön yüzden örülmeyen 3 ilmeğe takın yanındaki 3 ilmekle yer değiştirin. Sonra gelen 6 ilmeği örün ve aynı işlemi tekrarlayın. Daha sonra 3 sıra düz örün ve ön yüze geçince ilk kenar ilmeğini alıp sonra gelen 3 ilmeği örmeden diğer şişe aktarın ipi öne alarak 3 ilmek daha örün . Bu sefer sol şişi arka yüzden örülmeyen ilmeklere takın ve yer değiştirerek örün. Modelin yapılışı bu şekilde devam etmektedir.Yapanlara kolay gelsin.

 

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.