Samanyolu Şiş Örgü ModeliBaharlık örgülerin izde ve bayan yeleklerin izde kullanabileceğiniz bir model paylaştım. Şiş ile örülen bu modelin adı Samanyolu dur. Modelin kendini ana model olarak kullanabileceğiniz gibi ana modellerin arasına ara model olarak da kullanabilirsiniz.

Özellikle ince örgüleri seviyorsanız bu model tamda size göre. Ajurlu bir görünüme sahip. Çok kalın bir şiş ile örerseniz sarkma ihtimali oldukça yüksek bir modeldir.

Genellikle ağır ana modellerin arasına karmaşayı önlemek içinde koyulabilir. Aralara konulan bu model ana modeli ortaya çıkararak daha güzel görünmesine sebep olur. Kalın penye iplerle ve çok kalın şişlerle örerseniz çok değişik bir görüntü elde edersiniz.

Modelin başlangıcına lastik örüp örmemek tamamen sizin zevkinize kalmış bir durum neden ? diye soracak olursanız model kıvrılıp bükülen bir görüntüye sahip değil işte bu yüzden lastik kullanmak şart değil. Bir sıra haroşa örüp arka yüzden bütün ilmekleri ters örün.

Ön yüze geçince kenar ilmeğini örmeden alın bir dolayıp iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin ve sıra sonuna kadar bu şekilde devam edin. Arka yüze geçince ön yüzde doladığımız ilmek arkada olmak şartı ile bir doladıktan sonra iki ilmeği birlikte ters örer gibi kesiyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Ön yüzde ve arka yüzde tek bir püf noktası var oda ördüğümüz ilmek önde önceki sırada doladığımız ilmek arkada olacak şekilde ilmeklerim izi kesiyoruz. Modelimiz tek sıradan oluşmaktadır daha sonrası tekrardan meydana gelmektedir.

Şiş işi Samanyolu örgü modelini  boyunluklarda bayan yelek ve hırkalarda baharlık bluz bebek örgüsü ve etol  olarak kullanabilirsiniz. Su yolu modeli de buna benzeyen bir modeldir ama biraz farklılık göstermektedir. Ara model olarak kullanmak istersek sadece bir dola iki ilmeği birlikte kes ve bir dola şeklinde örmek yeterli olacaktır.

Birde dikkat etmemiz gereken bir hususta önce artıma yapmışsak bitirirken mutlaka kesme işlemi ile bitirmeliyiz.  Bunun sebebi ise artan ilmeğin eksilmesi  lazım yoksa ilmekler giderek çoğalacaktır. Önce artırarak başlamışsak daha sonra gelen sıralar dada artırarak başlamalıyız. Yapanlara kolay gelsin.sis-isi-samanyolu-orgu-modeli-kopyala


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. Sibel dedi ki:

    Guzell

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir