Samanyolu Ajurlu Örgü ModeliÖrgülerin vazgeçilmezi olan saman yolu modelini birde ara modeli koyarak yapmayı deneyin. Aslında bu model bayan örgülerinde ara model olarak kullanılmaktadır. Bu defa modeli ana model olarak kullanıp arasına ara model koyarak ördüm.

5 ve katları olarak sayıları ayarlayabilirsiniz. Önce kenar ilmeği için bir ilmek düz örün. Bir ilmek ters örüp ipi arkaya alın ve bir ilmek örmeden atlatın. Sonra bir ilmek daha ters örün. Böylece ara modeli tamamlamış olacağız. Sponsorlu Bağlantılar


İpi bir kez dolayıp tekrar ön tarafa alın ve iki ilmeği birlikte ters örerek kesin. Sonra tekrar ara model için bir ters bir ilmek örmeden atlatıp tekrar ters ilmek örün. İpi dolayıp iki ilmeği ters örerek kesin.

Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve bir ilmek düz bir ilmek ters ve bir ilmek düz şeklinde ara modeli örün. Sonra tekrar ipi bir kez dolayıp iki ilmeği ters örerek kesin. Ana model her iki tarafta aynı şekilde örülecek. 

Ara model ise ön yüzde bir ilmek ters örüp bir ilmeği selanik örgü şeklinde örüp son ilmeği de ters örerek devam edeceğiz. Yazlık örgülerde kullanmayı isteyenler için alt bölümde kendi anlatımım olan videoyu da ekledim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir