Saman Alevi Ajurlu Örgü Modeliİçinde bulunduğumuz havalara uygun bir model ile karşınızdayım. Bu mevsimlerde çok kalın örgüler fazla kullanılmaz. Bu yüzden mevsimlik bir örgü modeli paylaştım.

Paylaştığım model ajurlu bir örnek olduğu için kullanacağınız şiş kalınlığı önem kazanıyor. Bebek örgüleri ve bayan örgüleri için uygun bir model. Modeli hazırlarken 3 numara şiş kulladım. Orta kalınlıkta ip ile modeli hazırladım.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak bütün ilmekleri düz örüp örgünün arka tarafında ters olarak öreceğiz. Örgünün ön tarafında modele başlıyoruz. Kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek dolayın sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar bir ilmek dolayın iki ilmeği tersten girerek kesin. Önce bir ilmek artırıp sonra ilmek keseceğiz. Örgünün arka tarafına geçince kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek ters örün. Önce bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği ters örerek kesin. Sıra boyunca bir ilmek artırıp iki ilmeği ters örerek kesin.

Bundan sonra ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlıyoruz. Örgünün ön yüzünde ilmekleri düz örüp arka yüzde ters olarak örün. Ön yüzde aynı şekilde kenar ilmeğinden sonra bir ilmek artırıp sonraki iki ilmeği tersten girerek kesin.

Böylece ilmeklerin yönünü sol tarafa doğru çevirmiş olacağız. İnce angora iple 3,5 numara şişle etol şal yapabilirsiniz. Yelek modeli yapmayı düşünüyorsanız 3 numara şiş kullanmanızı öneririm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir