Salkımlı Tığ Etol Şal ModeliYazlık olarak kullanabileceğiniz etol şal modeli arıyorsanız bu modeli kaçırmayın. Tomurcuklu olarak yapılan modeli kartopu organica ile yaptım. Bu ip yazlık örgülerde çok uygun kalınlıkta oluyor. 

Ama dilerseniz angora iplerle de yapabilirsiniz. Model zincir üzerine yapılıyor. Önce zinciri ayarlayın ve 3 zincir daha çekin. Sonra zincirin dibine batın ve buradan 5 defada çekilen bir dolgu yapın.

Sonra 4 zincir çekip sekizinci zincire batın. 6 zincir çekin ve üç zincir geriye batıp buraya 5 defada çekilen bir dolgu yapın. 4 zincir daha çekin ve sekizinci zincire batın. İlk başlangıç bölümü yarım model olduğu için hemen dolguyu yapıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki dolguları yaparken önce zincir çekip sonra dolguyu yapıyoruz. 6 zincir çekin ve geriye doğru sayıp üçüncü zincire batıp buraya dolgu yapın. Sonra tekrar 4 zincir çekip sekizinci zincire batarak sırayı tamamlayın. 

Sırayı tamamlayınca tekrar 6 zincir çekin ve üçüncü zincire batıp bir dolgu yapın ve 4 zincir çekin. Yani aynı işlemleri yapmaya devam edin. Bu işlemi yapınca örgüyü ters çevirin ve alt bölümdeki dolgunun bittiği bölüme ilmeği sıkı iğne örer gibi bağlayın.

Bundan sonrasında 6 zincir çekip bir dolgu yapın ve alt sıradaki dolgunun baş tarafına batıp tutturun. Sıra bitene kadar aynı işlemler yapılacak. Sıra bitince aynı zinciri çekip dolguyu yapın ve örgüyü ters çevirip örmeye devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.