Salaş Saç Örgüsü Modellerisaç örgü modelleri (3)-tile (Kopyala)Yaz mevsimi yaklaşırken biz kızların en büyük kurtarıcısı değişik örgülerdir. Hem saçımıza maşa, düzleştirici gibi uzun süreli ısı veren şekillendirici ile uğraşmaktan kurtarır hem de tarzımıza uygun bohem bir hava katar. Her türlü uzunluktaki saça yapılabilecek örgüler mevcuttur. Biraz yatkınlığınız varsa ve saçlarınızla ilgilenmeyi seviyorsanız bu salaş örgüler tam size göre. Dilerseniz bu yılın modasına uygun modellerimize göz atmaya başlayalım.

1- Hollanda Örgülü Topuz:

saç örgü modelleri (5)Hem gündelik hemde düğünlerde yapabileceğiniz bu örgü sizi hem kuaför masrafından kurtaracak hem de istediğiniz bir görüntüye kavuşup sizi ilgi odağı haline getirecektir. Önlerden iki tutam ve ense kısmından son  2-3 parmak saç ayırıp saçı yüzünüzün tam ortasından ayırarak iki şekilde örmeniz ile başlar. Bildiğiniz fransız örgüsünün tam tersi şekilde tutamlar alınarak örülür. Son olarak ensedeki saç hafif maşa yardımı ile kıvırcık yapılarak örgülerle beraber dağınık bir şekilde toplanır ve hafif genişletilerek tel toka yardımı ile sabitlenir. Saçın kalan kısmına hafif maşa yapılır.saç örgü modelleri (12)Yine aynı tarzda yapılan bu sefer perçem yerine küçük tutamlar halinde bırakılan topuz modeli sizlerlesaç örgü modelleri (6)Topuz tokası yardımı ile tepeden yapılan Hollanda örgüsü modelisaç örgü modelleri (1)Saçınızı üç tutam halinde toplayarak balık sırtı şeklinde örüyoruz. Daha sonra örgüyü genişleterek salaş  bir görünüm kazanmasını sağlıyoruz. En sonunda tel toka yardımı ile kalan saçı dağılmaması için alta doğru kıvırarak sabitliyoruz.

2- Salaş Balıksırtı Modeli:saç örgü modeli
Hepimizin bildiği bu örgü modeli hem sportif olup hemen hemen yaptığımız bütün kıyafet modellerimize uyan hemde biraz dağınıklık verip çok şık bir model olan kurtarıcı fransız saç örgüsüdür. Başımızın üstünden bir tutam saç alıp 3 şekilde ayırıp kenarlardan saçları toplayarak biten bir modeldirsaç örgü modelleri (11)Aynı balıksırtı modelini Hollanda örgüsü şeklinde örerek çok daha değişik ve tarz bir görüntüye sahip olabilirsiniz.saç örgü modelleri (2)Dilerseniz yandan örerek örgülerin arasını açmayın sıkı bir görüntü oluşsun;saç örgüsüDilerseniz de bu şekilde aralarını açarak salaş bir görüntüye sahip olun.Sponsorlu Bağlantılar


3- Örgülü Atkuyruğu Modeli:saç örgü modelleri (3)
saç örgü modelleri (8)Alışılmışın dışında olmak isteyenler için enseden başlayarak örülen bir modelsaç örgü modelleri (4)

saç örgü modelleri (7)Ve sizlere anlayarak yapabileceğiniz anlatımlı örgü modeli daha…

4-Yarım Çelenk Örgü Modeli:saç örgü modelleri (2)
Çok şık bir örgü çeşidi olan çelenk örgü modelini dilerseniz bu şekilde iki tane örüp aralarını açarak salaş bir görünüm elde edebilir;Örgü-saç-modelleri-8Dilerseniz tek örüp ortada birleştirebilir;saç örgü modelleri (13)Sadece tek taraftan başlayıp arkada bitirebilir yada:saç örgü modelleri (14)Tek bir yönden iki tane örüp değişik bir tarz elde edebilirsiniz.saç örgü modelleri (9)

saç örgü modelleri (10)Eğer asi bir görünüm yada saçı kazıtmış bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız bu model tam size göre. İstediğiniz kadar bölüp ister 2 tane isterseniz de 3 tane yandan örebilirsiniz. Bu örgüleri saç küpesi ile süsleyip daha şık bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Eğer saçlarınızda çok fazla dökülme varsa saç dökülmesine doğal çözüm olan zeytinyağı maskesini denemenizi tavsiye ederim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.