Salaş Örgü İle Yapılan Bayan Yelek ModeliSevgili örgü severler yoğun ilgi gören salaş yapılan bayan yelek modelinin yapımını sizlerle paylaşıyorum. Oldukça farklı görünen bir model oldu. Her yaşa hitap edeceğini düşünüyorum. Modelin yapımına gelecek olursak oldukça kolay olduğunu söyleyebilirim.

Model 4 ilmekle yapılıyor. Aralarda üçer tane ters ilmek var. Aralarda bulunan ters ilmekleri dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. İsterseniz lastik kullanmadan modeli uygulayabilirsiniz. İlmekleri hazırlayın. Sponsorlu Bağlantılar


Önce ön tarafta modeli kurarak başlıyoruz. İlk 3 ilmeği ters örün. Sonraki 4 ilmeği düz örün. İlk sırada 3 ilmek ters 4 ilmek düz şeklinde modeli kurun. Modelin arka tarafına geçince ilk 3 ilmeği düz örün. 4 tane olan ters ilmeğe gelince ilk ilmeği değil önce ikinci ilmeği ters örün. Sonra ilke ilmeği ters örün.

Diğer 2 ilmeği de aynı şekilde önce ikinci ilmeği ters örüp sonra ilk ilmeği ters örerek tamamlayın. Aralarda 3 tane düz ilmeği örüp ters ilmeklere gelince her defasında önce ikinci ilmeği ters örüp sonra ilk ilmeği ters örerek devam edeceğiz.

Bu şekilde sırayı tamamlayın. Modelin ön tarafına geçince ilk 3 ilmeği ters örün. 4 tane olan düz ilmeğe gelince ilk ilmeği düz örün. Sonra iki ilmeği birlikte kesme işlemi yapar gibi birlikte düz örüp ilk ilmeği bir kez daha düz örün. Son ilmeği düz örüp aradaki 3 ilmeği ters örerek devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir