Şal Modeli Olarak Sorulan Kolay ModelDaha öncede sorulmuş olan şal modelinin yapımını paylaştım. Model şal olarak kullanabileceğiniz gibi bebek örgülerine de yakışacaktır. 4 ilmekle yapılan model aslında oldukça tanıdık gelecektir. 

3 düz 3 büz olarak bilinen bu modelin değişik şekilde uygulanmasını göreceğiz. İnce iplerle model daima daha farklı görünmektedir. İlk olarak 3 ilmek düz bir ilmek ters örüp tekrar 3 ilmek düz bir ilmek ters olarak ilk sırayı tamamlayın. Arka tarafta bütün ilmekleri olduğu gibi örün. 

Tekrar ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın ve üç tane olan düz ilmeği birlikte kesin. Bir dolayıp bir ilmek ters örün. Sıra boyunca ters ilmekten sonra bir ilmek dolayıp üç ilmeği kesin ve bir dolayın. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince düz ilmekleri aynen örüp doladığımız ilmekleri ters olarak öreceğiz. 3 ters bir düz şeklinde sırayı tamamlayın. Tekrar ön yüze geçince bütün ilmekleri aynen örüp bitirin. 

Arka yüzde ilmekleri aynen örüp ön yüze geçince modeli tekrarlayacağız. Kenar ilmeğini alıp bir dolayın ve üç ilmek kesip bir dolayarak sırayı tamamlayın. Sonra 9 sıra ara verip modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. Yıldız dedi ki:

    Slm cnm ben yıldız bana böyle gösterişli bi düz örgü şalmoodeli gonderebilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir