Sadece Düz Örgü iLe Renkli Örgü Modeli YapalımSadece düz örgü yaparak renkli örgü modeli yapacağız. Bu modeli sadece bebek örgülerine değil yetişkin erkek örgülerine de kullanılabilir.

Modelin yapımı için 2 renk kullandım. Daha fazla renk kullanmayın sadece iki renk ile daha belirgin oluyor. Model tekli sayılarla yapılıyor. Önce istediğiniz renk ile lastik hazırlayın. Sonra bir sıra örgünün arka tarafından bütün ilmekleri düz olarak örün. Her model iki sıradan oluşmaktadır.

Örgünün ön sırasında renk değiştirin. Önce kenar ilmeğini düz olarak örün. Sonraki ilmeğin içine değil bir alt sırasına batarak düz örün. Bu sıra boyunca bütün ilmekler düz olarak örülecek. Bir ilmeğin içine girerek düz örerken sonraki ilmeği bir alt sırasına batarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince renk değiştirin. Önce kenar ilmeğin düz olarak örün. Önceki sırada ilk ilmeği bir alt sıraya batarak örmüştük bu defa bu ilmeği içine girerek düz örün. Sonraki ilmeği bir alt sırasına batarak örün.

Bu şekilde her defasında modeli kaydırarak tekrarlayın. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgü her sırasında düz olarak örülüyor. Sadece ön sırada ilmekleri düz örerken sonraki ilmekleri bir alt sırasına girerek örün. Bu şekilde işkembe modeline benzeyen boyutlu bir model elde ediyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir