Sadece Zincir Çekmeniz Yeterli Olan Tığ Oya ModeliSadece zincir çekmeyi bilseniz bile kolayca yapabileceğiniz tığ oya modelini ben beğenerek hazırladım. İçi dolu ve karışık desenli bir yazma olduğu için kenarına hafif bir model yapmak istedim. Yazmanın rengi ve çiçekleri oldukça canlı olduğu için kenarına yapacağım oya karışık görünebilir.

Yazmanın çiçeklerinin rengi türkuaz ağırlıklı olduğu için yeşil tonları çok az kalmış.  Bu yüzden yazmanın kenarına yazma ile aynı renkte tığ battısı görünmeyecekti. Bende ağırlıklı renk olan türkuaz rengi ile tığ battısını hazırladım. Sonra üzeri için ana renk olan lacivert rengi ipi bağladım. Sponsorlu Bağlantılar


10 zincir çekip üçüncü tığ battısına girdim. Buraya sıkı iğne yapar gibi bağladım. Tekrar 10 zincir çekip üçüncü zincire batarak bu şekilde ilk sırayı tamamladım. İkinci sırada tığ battısı ile aynı rengi tercih ettim. İlk oluşturduğum deliğin içine batıp buraya ipi sabitledim.

6 zincir çekip aynı deliğe tekrar batarak bir tane pipirik oluşturdum. 10 zincir çekip sonraki deliğe girdim ve tekrar 6 zincir çekerek buraya bir pipirik yaptım. Pipirikler için 6 zincir çekeceğiz diğer deliğe geçişte ise 10 zincir çekeceğiz. İkinci sırayı tamamlayınca tekrar lacivert rengine geçtim. 

İlk deliğe batıp ipi sabitledim. 10 zincir çekip sonraki deliğe geçtim. Son sırada 10 zincir çekerek bir sıra daha delik oluşturacağız ve oyayı bitireceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir