Saç Örgülü Kapşonlu Çok Şık Bebek HırkasıSevgili anneler ve anne adayları bugün çok şık saç örgülü kapşonlu bir bebek hırkası yapımı paylaşıyorum. Hırkanın kapşonu kulaklıklı olarak yapıldığı için çok şirin ve hoş olmuş. Hırkanın görünümü hazır örgü gibi görünüyor.

Hırkanın yapımı için önce kapşondan başlanmaktadır. Kapşonun tepesinden başlanıp bütün olarak dikişsiz olarak tamamlanmaktadır. Hırkanın ön tarfında ilmek örmeden dönülerek düzgün bir görünüm elde edilmiştir.

Hırkanın yapımı için 3 tane bebe ipi ve 4 numara misinalı şiş gerekmektedir. Ayrıca düğme ayarlamayı unutmayın. Hırkanın tamamı haroşa ile yapılıyor sadece ön kısımlarında saç örgüsü kullanılıyor.Sponsorlu Bağlantılar


Hırkanın başlangıcı için 51 çiftli ilmek atıp örgüye başlayın. Çiftli olan 51 ilmek toplamda 102 ilmek olacak. Kapşon ilerleyince sağdan ve soldan 45 ilmek ayırıp ortada 12 ilmek bırakın.

Daha sonra her ön sırada ortadaki 12 ilmeğin iki kenarında kesme yaparak 82 ilmek kalınca kesmeyi bitirip 3 sıra haroşa yapıp kapşonu bitirin. Kapşon 40 diş haroşa olacak. Sonra beden kısımlarını ayırın.

Önler için 17 ilmek,3 ara,8 kola,3 ara 27 ilmek arka,3 ara,17 ilmek ön olarak ayırarak devam edin. Bundan sonra ara bölümlerde artırma yaparak beden kısmını büyütün. İstediğiniz yaşa gelinceye kadar bu kısımdan artırma yapın. Çakır örgü kanalının hazırlayıp anlattığı hırkayı yapmanızı tavsiye ederim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir