Saç Dökülmesine Doğal Çözümzeytinyağlı saç bakım maskesi (4)Saçlarımız çok fazla işleme maruz kalan ama bir o kadar da hassas noktamız olan yerler arasındadır. Herkes parlayan güçlü ve gür saçlarının olmasını ister. Ama günlük yaşamdan dolayı çok fazla yıpranır. Bu yüzden bugün sizlerle saçınızın dökülmesini engelleyecek, güçlendirecek yıpranan yerlerini onaracak maske tarifiyle sizlerle olacağız.

Malzemeler:

– 1 yumurta sarısı

-4, 5 yemek kaşığı zeytin yağı

-2 çay kaşığı bal

– 1 tüp badem yağı

Kullanımı:

Bütün malzemeleri bir kasede toplayalım. Daha sonra saçınızı boyar gibi diplerinden başlayarak bütün saça maskeyi uygulayalım. Tamamını uyguladıktan sonra yaklaşık 5 dakika saç diplerine masaj yapalım. Son olarak saçı bone tarzı poşetle saralım. Çünkü sıcakta maske daha kolay ve çabuk faydasını gösterir. zeytinyağlı saç bakım maskesi (3)

! Maskeyi saça uyguladıktan sonra saçı yıkayana kadar fön makinesi, kurutucu gibi ısı veren aletlerden uzak tutalım. Çünkü saçta yumurta olduğu için yıkarken çıkartmada zorlanabilirsiniz.

Maskeyi 1 buçuk 2 saat arası bekletelim. Yıkarken soğuk yada ılık suyla yıkayalım. Sıcak suyla yıkamada saçınız yumurta kokabilir yada tam temizlenmemiş şekilde kalabilir. Duş sırasında yıkıyorsanız zeytin yağı kayganlık yapabilir. Onu dikkate almanızı öneririm. Maskeyi haftada 1 yada 15 güne bir uygulamanız önerilir.

Bazı sitelerde sirke, limon gibi asitli yada aspirin gibi ilaç kullanımını da söylüyor. Fakat bu tür bileşenler maske içinde saçta çok uzun süre kalacağı için saçı kurutup koparak dökülme yapabilir. Eğer faydalı olmasını istiyorsanız ampul vitaminler var ve hastaneye gidip doktorunuza yazdırdığınız zaman devlet karşılıyor. Bu şekilde kullandığınız ampul vitaminler hem saçınızı oldukça besleyecek hemde dökülme olanağını ortadan kaldıracaktır.Sponsorlu Bağlantılar


Ben maskeyi ilk kullandığımda yalnızca yumurta sarısı, zeytin yağı ve badem yağı kullanmıştım. Saçımın tamamına sürüp boneyle sardığım zaman yaklaşık 15-20 dakika sonra yağlar boynuma akmaya başladı. Bu yüzden size önerim maskeyi yapmadan önce üzerinize eski yada evde giydiğiniz tişört giymenizi öneririm. Yaklaşık 2 buçuk saat bekledikten sonra saçımı soğuğa yakın ılık suyla kafamı öne eğerek temizledikten sonra duş aldım. Maskeyi ilk kullanımda faydasını gördüm. Saçlarım yumuşacık oldu. Yıkama ve sonrasında taramada 2-3 tel ancak döküldü. Düzenli bir şekilde kullandığınız zamanda dökülmesine büyük oranda fayda ettiğini göreceksiniz. zeytinyağlı saç bakım maskesi (2)

Benden size tavsiye saçınıza bakım yaptıktan sonra maşa, düzleştirici gibi uzun süreli ısı veren aletleri saça uygulamayın. Çünkü saçınız dökülmesine kaldığı yerden devam eder. Yüzünüze yakışabilecek salaş saç örgüsü yapabilir yada saçınızı yarım toplayabilirsiniz. Böylelikle çok fazla ısının zarar verdiği saçlarınızdaki kabarıklık, elektriklenme, cansız ve mat görünüm bir süre sonra azalacaktır.zeytinyağlı saç bakım maskesi (1)

Herkese mutlu günler..

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.