Rüya Gibi Kolay Örgü ModeliSırada görünümü ile dikkatleri üzerine çeken şık bir örgü modeli var. Özellikle bebek örgülerinde sıklıkla tercih edilen bir örgü modeli. Modeli ilk gördüğümde çok beğendim ve hemen örmek istedim. Kolayca örülen bir örgü modeli. Bu modeli orta veya kalın iplerle çalışmanızı tavsiye ederim. Çok ince ipler bu modele çok uygun olmayacaktır.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlmek sayısını ayarlayıp en son 2 tane kenar ilmeği ilave edin. İlk olarak örgünün arka sırasından örmeye başlıyoruz. İlmekleri sıra boyunca arka sırada ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bu defa ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasına geçince modeli uygulayacağız. Örgünün arka sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki 2 ilmeği beraber düz olarak örün. İlmekleri şişten çıkartmadan önce bir kez ipi şişe dolayıp aynı 2 ilmeği tekrar düz olarak örün. Böylece 2 ilmekten yeni 3 ilmek elde edeceksiniz. İpi arka tarafa alarak sonraki ilmeği örmeden alın. Bu şekilde sıra boyunca devam edin. 2 ilmeği beraber düz olarak örüp bir kez ipi şişe dolayın ve aynı 2 ilmeği tekrar düz olarak örün.

İpi arka tarafa alıp sonraki ilmeği örmeden atlatın. Sırayı tamamlayıp örgünün ön sırasına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği düz olarak örün. Devamındaki 3 ilmeğin ortasındaki kalan ilmeği örmeden diğer ilmeğin üzerinden atlatıp şişe aktarın. Kalan 2 ilmeği beraber düz örerek toplayın. Bir ilmek düz örüp sonraki 3 ilmeğin ortasındaki ilmeği örmeden atlatıp kalan 2 ilmeği düz örerek toplayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.