Rüya Gibi Ajursuz Yapılan Angora Yelek ModeliSizler için angora iple bayan yelek modeli hazırladım. Yelek hali ile görmeniz için yetişkin yelek olarak başladım. Başlangıç lastiği için bağlamalı lastiğe benzeyen fakat daha kolay yapılan bir örnek tercih ettim.

Angora iple ve 3 numara şiş ile yelek modeli yapmak isteyenler 38 beden için ön parçalarını 76 ilmek, arka parçasını ise 134 ilmekle başlayabilirler. Kullanacağınız ip ve şiş kalınlığının ölçüyü değiştireceğini unutmayın. İlk olarak lastik ile başlıyoruz.

Örgünün arka sırasından bir ters bir düz şeklinde örmeye başlayın. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek ters örün. Sonraki üçüncü ilmeğin bittiği yerden yeni bir ilmek çıkartın ve bu ilmeği şişe takın. Sonra iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonraki ilmeği ters ve düz şeklinde örün.

Arada bir ilmek ters örüp modeli tekrarlayın. Örgünün tekrar arka sırasına geçince bir ters bir düz şeklinde sıra boyunca ilmekleri örün. Örgünün tekrar ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek ters bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde 3 ilmek örün. Sonraki üçüncü ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


İki ilmeği birlikte düz örüp toplayın. Bir ilmek ters bir ilmek düz ve bir ilmek ters örüp modeli tekrarlayın. Bu şekilde her defasında modeli kaydırarak tekrarlayın. Modelin üst bölümüne geçince model 6 ilmek ve katlarından oluşuyor. İki ilmek ters örüp 4 ilmek düz örün. 2 ters 4 düz şeklinde ön sırasında bütün ilmekleri örün.

Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini alın. Sonraki dördüncü ilmeğin sonrasına batıp buradan yeni bir ilmek çıkartın. Sonra bir ön ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın. Her defasında bir ön ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın.

İki modelin arasında 2 tane ters ilmek örün. Bu şekilde modeli tamamlayın. Örgünün arka sırasında iki tane düz ilmeği örün. 8 taneye çıkan ters ilmeklere gelince ilmekleri ikişerli olarak beraber örün. Böylece ilmek sayısını eski haline getirmiş olacaksınız. Bundan sonrasında modeli kaydırarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir