Renkli Yelpazeler Tığ Oya ModeliŞık görünümü ile herkesin yapmak isteyeceği renkli yelpazeler tığ oya modelinin yapımını paylaşıyorum. Düzgün görünümü ile beğenileri kazanan muntazam bir örnek.

Bu kadar muntazam olmasının nedeni ise dondurma çubuğu ile örülmesidir. Bu tür oyaların yapımında dondurma çubuğu veya kalem kullanmalısınız.

İçi dolu yazma kenarına kullanılan tığ oya modelinin yapımında 4 ayrı renkte ip kullanılmış. Sade şekilde yapılan çimen kısmı yapılırken çiçeklerin yapılacağı bölüm dondurma çubuğu ile yapılmaktadır.

Çiçeklerin yapılacağı bölüm için 12 ilmeği uzatarak dondurma çubuğuna takın. Çubuktan ilmekleri çıkartmadan çimen bölümüne devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Alt kısım bu şekilde tamamlanırken üst bölümdeki çiçeklere geçince ilk sırayı zincir çekerek uzun ilmekleri birbirine tutturun.

İkinci sırada zincir çekerek pipirik yapın. Sonra beyaz renge geçip bir sıra daha zincir yaparak çiçeği tamamlayın. Her çiçeğin rengini ayrı bir renk ile yapın.

Tığ oya yapımında en önemli nokta oya bitince ütülenmesidir. Oya hanım youtube kanalının hazırlayıp anlatımlı videosunu sunduğu bu şık tığ oya modelini yapmayı düşünenlere şimdiden kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir