Renkli Yapılan Minik Çapalar Bebek Örgü ModeliBebek örgülerinde severek kullanılan yapımı kolay şık bir model hazırladım. Model iki renkli olarak örülmüş olsa da her modele ayrı bir renk kullanabilirsiniz. 

Karışık görünmemesi için beyaz üzerine sadece mavi renk kullandım. 4 ilmek ve katlarını ayarlayın ve hemen örgüye başlayın. Önce beyaz renk ile bütün ilmekleri düz olarak ön tarafta örün. Arka tarafta bütün ilmekleri ters örün. 

Ön tarafa geçince ilk iki ilmeği beyaz renk ile düz örüp sonraki ilmeği mavi renk ile önce bir kez düz örün. İpi bir kez dolayıp aynı ilmeği bir daha düz örün. Böylece bir ilmekten üç ilmek elde edin. Sponsorlu Bağlantılar


Arada 3 ilmek beyaz renk ile düz örüp dördüncü ilmeği mavi renk ile üç ilmek olarak örün. Arka tarafa geçince iki ilmeği ters örün. Mavi renkli ilmeklere gelince ilk ilmeği beyaz renkli ilmek ile yer değiştirin ve iki ilmeği beyaz iple ters örerek kesin.

Ortada kalan ilmeği mavi renk ile ters örüp kalan ilmeği yanındaki ilmekle birlikte beyaz iple ters örerek kesin. Arada bir ilmek ters örüp tekrar renkli ilmeğin ilkini yanındaki ilmeğin önüne alıp ters örerek kesin.

Ortada kalan ilmek mavi renk ile ters örülüp son kalan ilmek yanındaki ilmekle beraber ters örülerek kesilecek. Sonra ön yüzde beyaz iple bütün ilmekleri düz örüp arka tarafta ters örün. Kaydırarak modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.