Renkli Timsah Sırtı Örgü Modeli 

Timsah sırtı diye bilinen diğer adıyla fare dişi örgü modelini sizler için renkli yapmayı denedim. Özellikle bebek örgüleri için çok güzel bir örgü modeli oldu.

Modeli yapmayı düşünüyorsanız sadece tek renk kullanabilir yada iki renkli olarak da yapabilirsiniz. Ben ana rengi beyaz olarak kullandım ve aralara değişik renkler kullandım. Model tekli sayılardan oluşmaktadır. Modeli örmeye arka sırasından başlıyoruz. Bir ilme düz bir ilmek ters olarak sıra boyunca örün.

Tekrar örgünün ön sırasına geçince renk değiştirin. Önce kenar ilmeğini düz örün. Sonra ipi bir kez dolayıp bir ilmek örmeden atlatın. Bir ilmek düz örüp ters ilmeğe gelince ilmeği örmeden atlatın. İlmeği atlatırken ister ipi şişe dolayın ister ters ilmek örecek gibi ipi şişin üzerine alıp ilmekle beraber örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince örmeden atlanan ilmekleri tekrar örmeden önce ipi dolayıp sonra ilmekle beraber atlatın. Sonraki ilmeği düz örüp tekrar bir ilmek örmeden atlatın. Örgünün ön tarafına geçince örmeden atlanan ilmekle doladığımız ilmekleri beraber ters örerek toplayın. Yanındaki ilmeği düz olarak örün.

Örgünün arka sırasına geçince ters ilmekleri ters düz ilmekleri düz örerek devam edin. Örgünün ön sırasında tekrar renk değiştirin. Bu sırada ters ilmekleri örmeden atlatıp düz ilmekleri öreceğiz. Örgünün arka sırasında aynı ilmekleri tekrar örmeden atlatıp sonraki ilmekleri düz olarak örün. Örgünün ön sırasında atlanan ilmekleri ters örüp diğer ilmekleri düz olarak örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir