Renkli Örgülerin En Beğenileni Karda Açan Çiçekler ModeliKarda açan çiçekler adını verdiğim iki renkli örgü modelim oldukça beğeni aldığı için sizlerle paylaşmak istedim. Model iki renkli örülmüş olsa da renk bölümüne istenildiği kadar çeşit uygulanabilir. 

Ana rengini beyaz olarak kullandığım modelin üzerine mavi tonlarında güzel bir renk kullandım. Evde kalan ipleri değerlendirmek için güzel bir model olabilir. Üzerindeki minik desenlerin her birini ayrı bir renk ile yapmayı deneyebilirsiniz. 

Model 6 ilmek ve katları ile hesaplanıp iki ilmek ilave edilerek yapılacak. İlk olarak beyaz renk ile başlıyoruz. Ön  yüzden bütün ilmekleri düz örün. Model arka tarafta konulacak. İlk üç ilmeği beyaz renk ile ters örüp iki ilmeği mavi renk ile ters örün. 4 ilmek beyaz renk ile 2 ilmek mavi renk ile ters örerek sırayı tamamlayın. Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafta ilk 3 ilmeği beyaz renk ile düz örüp sonraki mavi renkli ilmekleri ters olarak örün. Beyaz renkli ilmekler düz örülürken mavi renkli ilmekler ise ters olarak örülecek. Mavi renk ile iki sıra örülecek. Sonra arka taraf sadece beyaz renkli ip ile örülecek. Mavi renkli ilmekleri çift dolayarak ters örün. 

Diğer ilmekleri sadece ters olarak örün. Ön tarafta kenar ilmeğini alıp çift dolanan ilmeği iki ilmeğin başına alıp 3 ilmeği düz örün. Sonra diğer çift dolanan ilmeği yanındaki iki ilmeğin sonuna alıp düz örün. Arka tarafta modeli kaydırarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. Nesrin dedi ki:

    Gercekten size coook tesekkur ederim harika anlatimlariniz sayesinde cok guzel orguler oruyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.