Renkli Çizgiler Örgü ModeliFosforlu renkleri bir araya getirerek nasıl durduğunu görmek istedim. Bebek örgülerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz  bu model için önce istediğiniz renkleri ayarlayın. 8 ilmek ve katları hesaplanacak ve 3 ilmek ilave edilecek. 

Önce beyaz iple bir sıra düz bir sıra ters olarak ördüm. Ön yüze geçince renkli ipe geçeceğiz. İlk 3 ilmeği örmeden diğer şişe geçirin. Sonra renkli ipi takıp 5 ilmeği düz olarak örün. Sonraki 3 ilmeği örmeden atlatıp 5 ilmeği düz örerek devam edin. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta ise aynı ilmekleri tekrar düz örüp arada kalan 3 ilmeği örmeden atlatın. Ön tarafa geçince beyaz ipe geçin ve atladığımız ilmekleri düz örün renkli olan 5 ilmeği ters olarak örün. Böylece ters örülen ilmekler de çizgiler oluşacak. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. 

Tekrar ön tarafa geçince tekrar renk değiştireceğiz. Bu defa ilk 4 ilmeği düz olarak örüp sonraki 3 ilmeği örmeden atlatın. 5 ilmeği düz örüp 3 ilmeği örmeden atlatarak devam edin. Bu şekilde modeli kaydırarak örüyoruz. Kullandığım ipler biraz ince ve 3 numara şiş kullandım. Aralarda iki sıra yapılan beyaz bölümü istediğiniz kadar artırabilirsiniz. Kabarık görünümü ve renklerin içinde görünen beyaz çizgileri ile hoş görünen bir model oldu.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.