Renkli Çıtır Tığ Örgü Bebek Yelek ModeliYakadan başlanılarak örülen renkli tığ işi bebek yelek modeli anlatımı ile sizlerle birlikteyim. Rengarenk ip kullanarak evdeki ipleri değerlendirebilirsiniz. İster iki renk ister rengarenk yapabilirsiniz.

Yelek modelinin yapımı için bir tane ana renk 2 tanede renkli ip kullanılmıştır. 100 gramı 250 metre olan herhangi bir bebe yünü kullanabilirsiniz. 3 numara tığ kullanılmıştır. Yelek modelinin boy uzunluğu 31,5 santim en uzunluğu 21 santim gelmektedir.

İlk olarak çok sıkı olmayan 12 zincir çekin. Bu kısımda zincirin ölçüsünü alın. 12 zincir 5 santim gelmektedir. Buna göre kendi ölçünüzü ayarlayabilirsiniz. 12 zincir ilk ön parça için kullanılacak. Kol için 15 tane zincir çekin. Yelek modelinin arka parçası için 23 zincir çekin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar 15 zincir diğer kol için, 12 zincir diğer ön parçası için zincir çekip hazırlayın. Sonra ilk sırayı üçlü tırabzan olarak örün. Beden ayırma yerlerinde 2 zincir çekilecek. Bu şekilde ilk sırayı tamamlayın. Zincir çekilen beden ayrım yerlerinde artırma yılarak devam edilecek.

İkinci sırada renkli bölüme geçeceğiz. Bu sırada bir tane sıkı iğne yapın. İki defa ipi dolayıp  hemen dibine batın ve 4 defada ilmeği kapatın. Sonra hemen dibine batıp bir tane sıkı iğne ile ilmeği kapatın. Böylece ilk tomurcuğu yapmış olacaksınız. Bir sıra beyaz ip ile tırabzan yapın. Bir sıra renkli ip ile tomurcuk yapın.

Zincir çekilen yerlerde artırma yaparak robayı tamamlayın. Sonra kol kısmını ayırıp alt beden kısmına devam edin. Çok kolay örülüp hemencecik bitecek bir tığ bebek yelek modeli olmuş. Örgü aşkım bebeğim kanalı bu tığ işi bebek yelek modelinin tüm detaylarını videolu olarak anlatmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.