Renkli Balon İlmekler Örgü ModeliRenkli balonlar örgü modeli ile çok şık bebek örgüleri yapabilirsiniz. İster iki renkli yapabileceğiniz gibi rengarenk olarak da yapabilirsiniz. Birbirine zıt renkleri seçebilirsiniz.

Ben mavi ve yeşil uyumunu çok sevdiğim için bu iki rengi beraber kullanmak istedim. Sadece iki renk olunca biraz koyu düştüğünü düşündüğüm için beyaz renk ilave ettim. Bu renklerle erkek bebek örgüleri için çok uygun olacaktır. Pembe tonları kullanılarak kız bebeklere uygun hale getirilebilir.

Özellikle süveter yapımında çok güzel duracak bir renkli örgü modeli oldu. Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 2 ilmek ilave etmelisiniz. İlk olarak lastik hazırlayın. Lastik yapımında kullanılan renk ile örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz örün. Örgünün arka sırasında ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar ön sırada düz ve arka sırada ters olarak örün ve 4 sırayı tamamlayın. Tekrar ön sıraya geçince renk değiştirin. İki ilmeği düz örün. Sonraki iki ilmeğin ara boşluğuna girip dört sıra aşağıya batıp buradan yeni bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmeği arkasında kalan ilmekle beraber düz örerek toplayın.

2 ilmek düz örüp aynı yere batın ve yeni bir ilmek daha çıkartın. Çıkartılan ilmeği arkasındaki ilmekle beraber düz örerek birlikte toplayın. Böylece ilmek artışını engellemiş olacaksınız. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters örün. Ön sırada düz olarak örün. Tekrar arka sırada ters olarak örün ve 4 sırayı tamamlayın.

Bundan sonrasında ön sırada tekrar renk değiştirin. Bu sırada iki modelin arasındaki ördüğümüz iki ilmeğin tam ortasına gelecek şekilde modeli kaydırarak uygulamaya devam edin. Her renk 4 sıradan oluşuyor. Model sadece ön sırada kuruluyor. Sonrasında düz örgü ile devam ediliyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir