Renk Geçişli Olarak Hazırladığım Örgü ModeliBütün renkleri toplayıp gök kuşağı gibi bir örgü modeli hazırlamaya ne dersiniz? Tamamen sizin zevkinize bağlı olarak renkleri ayarlayın ister iki renk ister rengarenk yapın. Battaniye veya bebek takımları çok hoş olacaktır. 

Önce bir sıra arka yüzde bütün ilmekleri ters olarak öreceğiz. Ön yüzde modeli kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp ipi ön tarafa alın ve bir ilmek örmeden atlatın. Bir ilmek ters örün. Sonraki ilmeği örmeden atlayın. 

Bu şekilde bir ters bir ilmek örmeden atlatın. Arka yüzde ise örmeden atlanan ilmekleri düz örüp yanındaki ilmekleri ters olarak örün. Bir düz bir ters olarak sırayı tamamlayın. Tekrar ön yüze geçince ilmeklerin hepsini düz olarak örün ve arka sıraya geçince yeni renge geçin. Renk geçişini arka yüzde ters olarak örüp yeni modele geçin.Sponsorlu Bağlantılar


Yeni renge geçişte modele arka yüzde başlıyoruz bunun nedeni çizgi oluşmasını engellemek içindir. Ön yüze geçtiğimiz zaman bir ilmek ters örüp ipi ön tarafa alın ve bir ilmek örmeden atlatın. Atladığımız bu ilmekler modele şeklini vermektedir. Her renk 4 sıradan oluşmaktadır. 4 sıradan oluşan renkleri istediğiniz şekilde artırabilirsiniz. 

Renk seçiminde pastel veya canlı renkleri seçin. Birbirine zıt renkleri tercih edebilirsiniz. Bu model tek renk olarak da çok güzel duruyor. Oldukça bilinen ve sıkça kullanılan bu modeli rengarenk olarak örüp sizlere değişik bir fikir vermek istedim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir